Każdy pracownik, która ma do czynienia z wytwarzaniem dobra, czy materialnego, czy niematerialnego, nienamacalnego powinien bez żadnych wątpliwości przejść szkolenia z zakresu zarządzania produktem, z zakresu zarządzania nadwyżką uzyskanego produktu końcowego. To wpływa na jego wydajność, na mądre i przemyślane decyzje podejmowane w pracy, na prace w zespole i umiejętność zarządzania. Sami widzimy, że takie szkolenia dają bardzo wiele, dlatego nie rezygnujmy z nich, nie przekreślajmy ich.

Profesjonalne szkolenia dla każdego

PSPO z certyfikatem ScrumKażdego pracownika należy szkolić, pracownicy powinni być przede wszystkim profesjonalni i kompetentni, ale jak to się mówi, ćwiczenie czyni mistrza, dlatego nie możemy zakładać, że samo doświadczenie ich takiego zachowania i postępowania nauczy. Musimy sami wiedzieć, że inwestycja w pracownika to bardzo dobra inwestycja, która z pewnością się zwróci. Jeżeli mowa o projektach, które prowadzi nasza firma, to pamiętajmy, że zarządzanie nimi, podobnie, jak zarządzanie efektami i produktami końcowymi, to wcale nie takie proste i intuicyjne sprawy. Pracownicy mogą się w tym gubić, co wcale nie wynika z ich braku wiedzy, ale raczej z naszego zaniedbania ich dostępu do wiedzy. Trzeba taką sytuacje zmienić natychmiast. Pomocne okażą się szkolenia PSPO z certyfikatem Scrum, które upewnia nas, że nasi pracownicy wiedzą, co robią, ale przede wszystkim zwiększa pewność działania u pracowników. Takie szkolenia pokazują jak zarządzać efektami końcowymi działań, jak zarządzać nadmiarem produktu wytwarzanego, oraz w jaki sposób realizować projekt, aby odbyło się to z największą możliwością korzyścią dla wszystkich stron.

Każdy pracodawca inaczej postrzega szkolenia, inaczej się do nich ustosunkowuje, ale pewne jest, że każdy powinien cenić ich wartość, dostrzegać ich znaczenie i przede wszystkim zadbać o to, aby pracownicy mieli ich wystarczającą ilość. W końcu to pracownicy muszą czuć się pewni podczas pracy i podejmowania ważnych decyzji. Muszą wiedzieć, co robią.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz