Czar minionych lat można nie tylko podziwiać na zdjęciach czy filmach. Jeśli podoba nam się styl, w jakim urządzano wnętrza w latach dwudziestych lub w trakcie trwania innych kultowych dekad minionego stulecia, zastanówmy się, czy nie byłoby warto odtworzyć tamte dekoracje w naszym własnym mieszkaniu albo domu.

Nawet mydelniczka może być retro

mydelniczki retroSalon albo sypialnię możemy urządzić w stylu dawnych lat, dobierając odpowiednie meble. Trzeba wyszukać, z jakich materiałów tworzono wtedy fotele, łóżka czy sofy, a także zdecydować się na konkretny wzór. Wydawałoby się, że takie pomieszczenie, jak łazienka, ciężko byłoby zaaranżować w ten sposób. Okazuje się, że istnieją firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą właśnie tego typu akcesoriów. Jakie elementy stworzą odpowiedni klimat w łazience? Oczywiście zaokrąglona wanna na złoconych lub mosiężnych nóżkach i zakrzywiona, półkolista umywalka. Nie należy jednak zapominać o dodatkach, bowiem to detale mają największe znaczenie. Zobaczmy, jak wyglądają chociażby mydelniczki retro. Przede wszystkim mocuje się je do ściany na specjalnej gałce. Materiałem podstawy jest mosiądz, a sam talerzyk, na którym kładzie się kostkę, powinien być wykonany z grubej i dobrej jakości porcelany. Inny wariant to pojemnik ażurowy, który składa się z mosiężnej obręczy oraz wykonanych z tego samego materiału pręcików. Wybierzmy na podstawie tego, który materiał bardziej nam pasuje i co wyda nam się łatwiejsze w użytkowaniu i czyszczeniu.

Mydelniczka w dawnym stylu to ważny dodatek do łazienki retro. Jeśli chcemy, żeby służyła nam dłużej, wybierzmy model, który wykonano z dobrej jakości mosiądzu i porcelany. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie elementy ozdobne dobierać łącznie, tak aby pasowały do siebie i tworzyły spójny stylistycznie komplet.

O Autorze: Łukasz