Na pewno każdy z nas już słyszał, że terapia tlenem ma wiele zalet. Zwłaszcza w ostatnim czasie zrobiło się o niej głośno, ze względu na panującą na świecie pandemię koronawirusa. Najczęstszym objawem jest bowiem problem z oddychaniem i obniżona saturacja, wynikająca z obniżonego poziomu tlenu we krwi. Na szczęście obecnie mamy możliwość leczenia tlenem.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej mają wiele zalet

hiperbaria warszawaZ takiej możliwości korzysta już znaczna część społeczeństwa. Najbardziej efektywne okazują się być zabiegi w komorach hiperbarycznych, gdzie poprzez maski tlen dostarczany jest do naszych płuc pod zwiększonym ciśnieniem. Jeśli chodzi o usługę, jaką jest hiperbaria Warszawa to miasto, w którym znajdziemy kilka gabinetów specjalizujących się w terapii tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Wystarczy tylko w naszą wyszukiwarkę internetową wpisać odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę internetową gabinetu, który wyświetlił nam się w wynikach wyszukiwania. Znajdziemy tam nie tylko podstawowe informacje na temat zabiegu, ale także wskazania do jego wykonania, czy cennik. Warto wiedzieć, że zabieg ten polecany jest nie tylko w przypadku zakażenia koronawirusem, czy zatrucia czadem. Uzyskuje się również dobre wyniki w przypadku anemii, czy trudno gojących się ran. Tlenoterapia hiperbaryczna sprawdza się doskonale u osób z nadciśnieniem, czy też cukrzycą i otyłością. Okazuje się również, że zalecana jest osobom borykającym się z migrenowymi bólami głowy.

Sam zabieg nie jest długi, bo trwa około pół godziny, a tlen podawany jest przez specjalną maseczkę, dzięki czemu terapia jest jeszcze bardziej efektywna. Warto zaznaczyć, że zwiększony poziom tlenu w naszym organizmie stymuluje komórki do odnowy i regeneracji, co ma naprawdę korzystny wpływ w leczeniu wielu schorzeń, nad czym warto się pochylić.

O Autorze: Edward Bąk