Żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenia środowiska są bardzo bliskie każdemu z nas. Nie tylko śmietniska czy ścieki wpuszczane do rzek i mórz, ale także szkodliwe substancje pochodzące z fabryk, samochodów i pieców, które unoszą się w powietrzu.

Dla kogo są stworzone komory hiperbaryczne?

komora hiperbaryczna krakówPowietrze, którym oddychamy każdego dnia, pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Z powodu smogu wielu z nas choruje na ciężkie zapalenia płuc, ma problemy z oddychanie czy też ma astmę. To właśnie wszelkie choroby układu oddechowego są wskazaniem do rozpoczęcia tlenoterapii. Przeważnie pacjentów kierują na nią lekarze, ale nie brakuje osób, które prywatnie chcą z nie skorzystać. Nie od dziś jest znana wysoka skuteczność działania tejże terapii, która daje pozytywne rezultaty już po kilku zabiegach. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna Kraków jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Dostępne są modele jednoosobowe, gdzie pacjent na stojąco lub leżąco wdycha czysty tlen lub kilku – kilkunastoosobowe komory z siedzeniami i maskami dla każdej osoby. Przeważnie spotyka się te drugie modele, gdyż mogą w niej jednocześnie korzystać z tlenoterapii grupy osób. Już dawno został potwierdzony wpływ tlenu pod trzy razy większym ciśnieniem niż atmosferyczne, na nasze zdrowie. Jest on w stanie dotrzeć do każdego miejsca w naszym ciele, nawet niedotlenionego. Zalety tejże terapii na pewno docenią osoby z przeróżnymi chorobami skóry, miażdżycą, cukrzycą czy nawet autyzmem.

Komór hiperbarycznych w cały kraju znajduje się niewiele

buy stromectol online

buy levitra cheap

, ale niemalże przez cały czas mają one zarezerwowane terminy na kolejne zabiegi. Tak naprawdę każdy może skorzystać z tlenoterapii, ponieważ jest dziś powszechnie dostępna. Jeden zabieg, to koszt kilkuset złotych.

O Autorze: Nikola Duda