W każdym domu znajdziemy przynajmniej jedną parę drzwi wejściowych oraz kilka – kilkanaście okien o różnych wielkościach. Pełnią one bardzo ważną rolę, ale też stanowią najlepszą barierę przed intruzami i zimnem w sezonie grzewczym.

Jakie uszczelki zakładać w oknach?

uszczelki do okien WarszawaW każdym domu czy mieszkaniu, okna są źródłem światła dziennego, które oświetla pomieszczenia. Przeważnie im jest ich więcej, tym lepiej. Jednak też liczy się ich jakość, ponieważ od ich szczelności zależy poziom ciepła w zimie. Jeżeli okna są stare i nieszczelne, to spora ilość ciepła przez nie ucieka, co z pewnością odbije się na rachunkach za ogrzewanie. Dlatego w takiej sytuacji należy jak najszybciej je wymień na nowe, lub naprawić jeżeli jest to możliwe. W sprzedaży znajdziemy niejedne uszczelki do okien Warszawa jest miastem, w ktorym kupimy je w marketach budowlanych. Przeważnie dostępnych jest kilka rodzajów uszczelek, które pasują do okien drewnianych i plastikowych. W zależności od  modelu okien, będą do nich pasować odmienne uszczelki, które mają zupełnie inny kształt. W uszczelnianiu okien takimi produktami liczy się dokładność i perfekcyjne dopasowanie, poniewaz zimne powietrze z łatwością się przedostanie przez najmniejsze szczeliny. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego są wykonane uszczelki, to najczęściej jest to gąbka lub specjalną pianka. Gąbki mają kształt prostokąta i pod względem jakości są najmniej wytrzymałe. Najlepsze są piankowe uszczelki, które posiadają specjalnie wyprofilowany kształt. 

Jezeli się wiemy jako model uszczelek bedzie idealny do naszych okien, to najlepiej zapamiętać model okien i podać go obsłudze sklepu, która bez problemu znajdzie właściwy model. Uszczelki muszą idealnie przylegać do kształtu okien i wypełniać wolną przestrzeń.

O Autorze: Sebastian