W większych zakładach konieczne jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest już wiele różnych technologii, które mogą być w tym celu wykorzystane. Kluczowym zagadnieniem jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy dla wszystkich osób przebywających na danym terenie. W tym celu należy szybko wykrywać wszelkie sytuacje niepożądane i jak najszybciej na nie odpowiednio reagować.

Jak skutecznie chronić zakład przemysłowy?

monitoring magazynuDobrym przykładem jest chociażby wtargnięcie na posesję firmy osób niepowołanych. W celu szybkiego wykrycia takich zdarzeń bardzo dobrze sprawdzają się kamery monitoringu. Ich zadaniem jest rejestrowanie obrazu, który na bieżąco jest przesyłany do centrali. Tam jedna lub kilka osób śledzi wskazania monitorów, które ukazują obraz z wielu kamer na raz. Dzięki temu jest w stanie natychmiast wykryć zdarzenia, które mogą być niebezpieczne. Po wykryciu takiego incydentu mogą zostać wdrożone wcześniej ustalone procedury co umożliwia minimalizację ewentualnych strat. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli kamer, które są produkowane przez różne podmioty. Każda z nich posiada inne parametry techniczne, a także funkcjonalności. W celu dobrania najbardziej optymalnego rozwiązania potrzebna jest więc gruntowna wiedza. W tym celu inwestorzy bardzo często nawiązują współpracę z biurami projektowymi z branży zabezpieczeń.

Dzięki temu możliwe jest nie tylko określenie typu najbardziej odpowiednich urządzeń, ale również określenie ich ilości czy rozmieszczenie w przestrzeni. Warto wspomnieć, że oprócz wcześniej wspomnianych sprzętów nagrywających w budynku powinny być również wykorzystane urządzenia przechowujące zgromadzony materiał. Są to przeważnie dyski o odpowiedniej pojemności, na których mieszczą się przynajmniej filmy z ostatniego miesiąca.

Źródło https://cam-tech.pl

O Autorze: Paweł Kolarski