Insekty, czyli owady niszczące plony, żywność oraz drewno są szkodnikami, z którymi walka często jest bezowocna. Muchy, prusaki, korniki, wszy, karaluchy nękają nasze domy, a nierzadko także przedsiębiorstwa produkcyjne i sklepy spożywcze. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się tępieniem tych szkodników. Wystarczy włączyć Internet i poszukać ogłoszeń ze swojej okolicy.

Dezynsekcja metodą walki z insektami na Śląsku

Dezynsekcja na ŚląskuWyróżnia się dwa sposoby zwalczania insektów. Można to przy pomocy metod ekologicznych czyli biologicznych, fizycznych oraz mechanicznych, a także chemicznego zwalczania niechcianych owadów przy pomocy środków biobójczych. Najskuteczniejszym sposobem jest zwalczanie insektów metodą chemiczną. Dezynsekcja na Śląsku odbywa się poprzez zamgławianie termiczne, opryski drobno oraz grubokropliste, a także przy pomocy gazów reaktywnych i niereaktywnych. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest zamgławianie, ponieważ preparat owadobójczy rozprowadza się za pomocą mgły, co zapewnia dotarcie środka w każde trudno dostępne miejsce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli mamy do czynienia z pchłami lub wszami. Po przeprowadzonym zabiegu, całe pomieszczenie należy dokładnie odkurzyć, ponieważ pozostaje po nim osad oraz unicestwione szkodniki. Najpopularniejszym sposobem, który możemy wykonać samemu są opryski grubokropliste, które rozpylane są przy pomocy ręcznego opryskiwacza.

Zwalczanie szkodliwych owadów jest trudne, dlatego jeśli dokuczają nam insekty, warto jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firmy zajmujące się dezynsekcją najlepiej wiedzą jakiej metody użyć w walce z konkretnym insektem. Usługodawcy oprócz wymiernych korzyści w postaci całkowitego pozbycia się niechcianych owadów zapewniają także dyskrecję.

O Autorze: Henryk Rybka