Kiedy znalazłem tego psiaka to wcale nie wyglądał jak jakiś rasowy pies. Miał długą i zaniedbaną sierść, która była na dodatek poplątana. Postanowiłem wziąć go do siebie i się nim zaopiekować. To był dość spokojny pies, który ufał człowiekowi. 

Profesjonalnie ostrzyżony pies

profesjonalne strzyżenie psów w krakowieAzora od razu postanowiłem wykąpać, bo skoro miał mieszkać w moim domu to musiał być czysty. Następnego dnia zabrałem go do weterynarza, który go dokładnie zbadał. Weterynarz polecił mi miejsce, gdzie wykonywane było profesjonalne strzyżenie psów w krakowie i zalecił, bym poszedł tam ze swoim psem. Powinien on być regularnie strzyżony o czym nie miałem pojęcia tak na prawdę. To był pierwszy pies w moim życiu i cieszyłem się, że weterynarz udzielił mi pomocy. Salon dla psów był niedaleko przychodni weterynaryjnej, dlatego po drodze do domu tam zajrzałem. Kiedy kobieta zobaczyła Azora to od razu powiedziała, że ten pies wymaga pilnego strzyżenia i była zdziwiona, dlaczego dopiero teraz się pojawiłem. Wyjaśniłem w jaki sposób stałem się właścicielem tego rasowego pieska a ona się rozczuliła. Zaoferowała mi od razu strzyżenie za pół ceny. Stwierdziła, że każdy człowiek powinien postępować jak ja. Kiedy Azor został już profesjonalnie ostrzyżony przez tę kobietę to byłem na prawdę w ogromnym szoku. To był zupełnie inny pies. Dopiero teraz wyglądał dostojnie jak na jego rasę przystało. Dumnie wyszedłem z tego psiego salonu fryzjerskiego a Azor w końcu miał odkryte oczy i widział co się dzieje dookoła.

Azora strzygłem regularnie. Dzięki temu był wesoły i biegał jak wariat. Uwielbiał wizyty w salonie fryzjerskich dla czworonogów ale w przypadku weterynarza to już nie był taki chętny. Azor stał się moim najlepszym przyjacielem. Nie wyobrażam sobie życia bez niego.

O Autorze: Irena Zając