Świece i świeczki były niegdyś niezbędnymi rzeczami w domu. Bez nich życie po zmierzchu było utrudnione. Jednak w czasach ogólnie dostępnej elektryczności, świeczki pełnią zgoła inną funkcję. Warto mieć kilka, by być przygotowanym na nagły brak prądu. Poza tym, świece trzymamy po to, by tworzyły nam wyjątkowy klimat i atmosferę. Warto jednak zadbać oto, by głównym składnikiem świecy był wosk sojowy. Dlaczego? O tym poniżej.

O zaletach wosku sojowego

wosk sojowy 1kgJak już wiemy z powyższego fragmentu tego krótkiego tekstu, w czasach elektryczności świece nie są już towarem, który jest w domu niezbędny, i który trzeba oszczędzać. Świeczki pełnią dziś głównie funkcję dekoracyjną i zapachową. Tworzą one niezapomniany klimat, dają delikatne światło, którego nie zastąpią żadne, nawet najlepsze lampki. Obecnie takie dekoracyjne świeczki znajdziemy w każdym sklepie, od tych z dekoracjami do domu, poprzez najzwyczajniejsze supermarkety. Mogą to być długie świece w różnych kolorach, które wkładamy do świeczników, świece w słoikach z pokrywką czy też innych, szklanych pojemnikach. Jednak od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się świece, których najważniejszym składnikiem jest wosk sojowy. Jest tak z uwagi na to, ze te świece są zdecydowanie zdrowszym dla naszych płuc wyborem. Jeśli chcemy, możemy takie świece zrobić w domu. Jeśli chodzi o wosk sojowy 1kg takiego wosku kosztuje około trzydziestu złotych.

Chyba nie ma domu, w którym nie byłoby świec lub świeczek. Towarzyszą nam one nie tylko podczas romantycznej kolacji czy też relaksującej kąpieli, lecz również podczas codziennego czytania na kanapie i innych, spokojnych momentów w naszym życiu. Wosk sojowy nie jest drogi, więc możemy sami stworzyć sobie świeczki. Oprócz wosku potrzebujemy czegoś zapachowego.

O Autorze: Krystian