Wiele osób ma wątpliwości odnośnie tego, jaki rodzaj materaca byłby najlepszy. Zakup nie jest prostym zadaniem dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy z tego zakupu. Liczba działających na rynku producentów, modeli materacy oraz zastosowanych w nich technologii nie ułatwia sprawy. Dlatego warto wiedzieć, na jakie kryteria dobrze byłoby zwrócić uwagę w czasie wyboru.

Korzystamy z dobrych jakościowo materacy 160×200

materac 160x200 - jaki wybraćNa rynku dostępne są różnorodne typy materacy, spośród których możemy wybierać najodpowiedniejsze. Jeżeli interesuje nas materac 160×200 – jaki wybrać możemy mieć wątpliwości. Dostępne są materace poduszkowe, sprężynowe, hybrydowe, piankowe oraz lateksowe. Najpopularniejsze są materace sprężynowe, które pojawiły się na rynku już koło 1930 roku. Obecnie dwie trzecie sprzedawanych w sklepach materacy to właśnie materace sprężynowe. Najczęściej oferowane są materace kieszeniowe, w których sprężyny są umieszczone w specjalnych kieszonkach umożliwiające niezależne od siebie działanie oraz lepsze dopasowanie do pozycji śpiącej osoby. Materace te posiadają 7 stref twardości, co zapewnia optymalne wsparcie dla różnych partii ciała. Na rynku dostępne są modele o różnej średnicy sprężyn, a im mniejsze one są, tym zapewniają większy komfort spania. Docenią je osoby lubiące tradycyjne rozwiązania w połączeniu z nową technologią. Kolejnym rodzajem są materace piankowe, które mogą się znacznie różnić między sobą. Tyczy się to głównie materiału, jaki je wypełnia, jak na przykład pianka termoplastyczna, wysoko elastyczna, poliuretanowa czy zwykła. Nie należy w tym wypadku sięgać po najtańsze modele, ponieważ mogą nie spełniać swojej roli jeśli chodzi o wygodę spania oraz odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Najlepszym wypełnieniem może być pianka wysoko elastyczna oraz termo elastyczna. Oba modele dostosowują się do ciała i pozwalają pozbyć się problemów z kręgosłupem wynikających z nieodpowiedniej pozycji w czasie snu. Popularne są także materace lateksowe, które nie chcą, aby materac zbytnio dopasowywał się do ciała.

Podsumowując, wybór materacy, niezależnie od rozmiaru, jest w sklepach znaczny. Z tego powodu warto wybrać takie, które będą w naszym przypadku optymalne i umożliwią nam wygodny sen. Warto sięgać zwłaszcza po najbardziej nowoczesne modele.

 

O Autorze: Łukasz