Ostatnio robiliśmy generalny remont domu. Kupiliśmy go od osób trzecich. Zanim w nim zamieszkamy to zdecydowaliśmy się, że wyremontujemy go, a potem urządzimy gustownie. Aby urządzić do w dobrym stylu skorzystaliśmy z fachowej pomocy to znaczy architekta. Nie trudno znaleźć kogoś kto się na ty zna, więc jedynie sprawdzaliśmy ile nas to będzie kosztowało.

Zatrudnienie architektów do urządzenia wnętrz

architekt wnętrzPo wyborze architekta, przedstawiliśmy mu nasze oczekiwania. Jak sobie wyobrażamy każde pomieszczenie. On miał nam doradzić, pomóc w wyborze mebli a potem w całym ich ustawieniu. Zanim podjęliśmy jakiekolwiek działania przygotował dla nas projekty wnętrz, jak on widzi urządzenie naszego domu. Mówił nam, że często ludzie po zobaczeniu jego projektów decydowali się na nie z drobną zmianą pojedynczych elementów. Myślę, że warto było zobaczyć jego projekty. W końcu zdecydowaliśmy się, że część jego pomysłów wykorzystamy tak jak on to przedstawił, niczego nie zmieniając. Ale przy niektórych pomieszczeniach mieliśmy uwagi, to znaczy woleliśmy np. inny kolor sofy lub troszeczkę inne ustawienie. Po wysłuchaniu naszych uwag architekt wnętrz poprawił projekty i dał nam do akceptacji. Do niego nawet należało zadanie znaleźć teraz te meble. Ale w większości on bazował na meblach, które są ogólnie dostępne i to na każdą kieszeń. Zgodził się nawet urządzić nam ogród. Jak już rozpoczęły się pracę nad malowaniem wnętrz i wnoszeniem mebli, byliśmy przy tym obecni. Chcieliśmy brać czynny udział w urządzaniu każdego pomieszczenia. Zawsze lepiej poprawiać coś na bieżąco, niż jak po ustawieniu wszystkiego mielibyśmy stwierdzić, że coś nam nie pasuję. Muszę przyznać, że współpraca z tym architektem była bardzo dobra. A jego doświadczenie przełożyło się na doskonały wystrój naszego domu.

Warto czasami skorzystać z pomocy specjalisty. My niedawno zatrudniliśmy architekta wnętrz, który miał za zadanie urządzić nam każde z pomieszczeń. Bardzo uważnie słuchał tego co mamy do powiedzenia, co chcielibyśmy mieć w tych pomieszczeniach. Tylko wiadomo my nie mamy takiego przestronnego patrzenia i nie od razu widzimy jak wszystko mogło by być ustawione. Stąd pomysł na skorzystanie z pomocy architekta.

 

O Autorze: Małgorzata Marciniak