Wrzesień to wyjątkowy miesiąc, bo każdego roku tłumy ludzi wyjeżdżają na wakacje w góry. Nic tak nie relaksuje jak wielogodzinna piesza wędrówka górskimi szlakami, z dala od problemów, miasta, wiecznie dudniącego hałasu i wszechobecnego smogu. W zależności od tego gdzie mieszkamy, transport może zająć sporo czasu. W takim wypadku należy rozważyć dłuższy okres wakacji i spędzić w pensjonacie minimum na dwa tygodnie. Pytanie brzmi: gdzie się zatrzymać? 

Jaki nocleg wybrać?

najlepsze noclegi z basenem w MurzasichluNajczęściej wybieraną destynacją jest większe miasto u podnóża gór. Jest tam duży wybór hoteli, apartamentów, willi i domków na wynajem. Spektrum knajp i restauracji jest ogromna. Nawet wegetarianie znajdą dla siebie jakieś bezmięsne podhalańskie specjały. To miasto to świetna baza wypadowa, ponieważ półgodzinny spacer doprowadzi do topowych atrakcji turystycznych, a złapanie autobusu dojeżdżającego do początku większości górskich szlaków, też nie jest wyzwaniem. Posiadając auto, warto jednak rozważyć zakwaterowanie w mniejszej miejscowości. Jeżeli zależ nam na prywatności, relaksie, a także łatwości w ewentualnym dojeździe do ciekawszych miejsc, idealnym rozwiązaniem jest Murzasichle. Przeszukując w tym celu internet, należy zastanowić się na jakich cechach noclegu zależy nam najbardziej, a każdego roku ilość pensjonatów i domków letniskowych się powiększa. Do wyboru mamy najlepsze noclegi z basenem w Murzasichlu albo klimatyczne domki całkowicie urządzone w góralskim stylu. Możemy się również zdecydować na nieco skromniejszą opcję i wynajem pokoju gościnnego w jednym z pensjonatów na uboczu. Przedział cenowy, w zależności od odległości od centrum miejscowości, wielkości, a także standardów, jest całkiem duży. Dodatkowo płatne są też posiłki. Jeżeli wybierzemy opcję noclegu ze śniadaniem i obiadokolacją, możemy spodziewać się wydatku dodatkowych kilkudziesięciu złotych za noc. Duże znaczenie ma występowanie łazienek w pokojach hotelowych. Toalety i prysznice umiejscowione na korytarzach, to mało komfortowa sprawa, jednak cena zakwaterowania za osobę, znacząco spada. Coraz większą popularnością cieszą się też dodatkowe zniżki, przy rezerwacji noclegu z wyprzedzeniem i na więcej, niż kilka dni.

Wybierając się w góry, należy dokładnie przedyskutować kilka kwestii –  zastanowić się na jak długo zamierzamy wybrać się na wakacje, wstępnie oszacować dostępny na to budżet, a potem rozpocząć poszukiwania zakwaterowania. Postarajmy wybrać sobie coś, co najbardziej nas usatysfakcjonuje i pomoże odpowiednio się zrelaksować.

O Autorze: Marcin Skoczek