producent rajstop

Od kilkunastu lat jestem nauczycielką w technikum odzieżowym. Niedawno postanowiłam zabrać swoich uczniów do jednego z producentów rajstop, aby mogli zobaczyć jak są one wykonywane. Na początku uczniowie mogli obejrzeć maszyny dziewiarskie, których używa się również do produkcji pończoch.

Co oferuje producent rajstop?

producent rajstopU naszego producenta jest również produkcja skarpetek i owe maszyny są używane do wyżej wymienionych części garderoby. Aby móc rozpocząć produkcję na maszyny dziewiarskie zakłada się przędzę, z której wykonywane są rajstopy. Uczniowie dowiedzieli się, że przy produkcji rajstop używa się przędzy poliamidowej czyli tak zwanej sztucznym jedwabiem. Nasz producent najlepszych rajstop dla kobiet dodaje również lycry, która podnosi elastyczność wyrobu oraz trwałość. Cała produkcja rajstop jest całkowicie zautomatyzowana, ale oczywiście nie może zabraknąć osób, które nakładają gotowe materiały, tak zwane lęgi na maszyny. Trzeba przyznać, że cały proces produkcji rajstop jest dość długotrwały. W przypadku produkcji rajstop dziecięcych proces produkcji odbywa się niemalże podobnie, jednak używane są całkiem inne materiały. Kiedy kończy się etap samej produkcji i bielizna jest już gotowa, trafia ona wtedy do miejsca, gdzie jest farbowana. Następnie zafarbowane produkty muszą trafić do tak zwanej suszarni, a później do maszyny, w której są jeszcze raz suszone, prasowane i pakowane. Kiedy nasza odzież jest już zapakowana wtedy opakowania są etykietowane.

Jednak cały czas podczas produkcji są prowadzone kontrole jakości, które pozwolą wyeliminować jakiekolwiek błędy produkcyjne. Moi uczniowie byli bardzo zadowoleni z naszej wycieczki. Na pewno jednym z powodów było to, że nie musieli siedzieć w szkole na zajęciach. Natomiast drugim, że czegoś ciekawego się dowiedzieli.

O Autorze: Wiesław Bucik