pierścionki zaręczynowe na zamówienie

Biżuteria na zamówienie to idealny pomysł na prezent dla wyjątkowej kobiety. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, iż eleganckie kolczyki, czy też piękny pierścionek to jedyne w swoim rodzaju egzemplarze, których nikt inny nie będzie miał. Warto zatem zastanowić się nad kupnem unikatowego pierścionka zaręczynowego.

Jaki pierścionek wybrać?

pierścionki zaręczynowe na zamówieniePierścionki zaręczynowe to bez wątpienia biżuteria wyjątkowa. Symbolizują one przede wszystkim uczucie łączące dwoje ludzi, którzy chcą spędzić ze sobą całe życie. Dlatego też warto wybrać model idealnie dopasowany do gustu przyszłej żony. Pierścionki zaręczynowe na zamówienie to przede wszystkim możliwość stworzenia unikatowej biżuterii według własnej koncepcji. Zdarza się, że mężczyzna, który planuje oświadczyny, ma ciekawy pomysł na pierścionek, jednak produkty dostępne w sieciach nie spełniają jego oczekiwań. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie odnalezienie pracowni, gdzie specjaliści stworzą niepowtarzalną biżuterię według własnego projektu. Można po prostu pokazać zdjęcia modelu, który nam się podoba, a także wybrać materiał, z jakiego wykonany ma zostać pierścionek. Ponadto wiele osób uważa, iż biżuterię zaręczynową powinien zdobić diament. Tradycja ta sięga już XV wieku, kiedy to austriacki książę Maksymilian podarował Marii Burgundzkiej pierścionek z diamentem jako znak miłości. Wybór diamentu ma także znaczenie symboliczne – diament to najtwardszy i najcenniejszy z kamieni szlachetnych, dlatego też uznaje się go za odzwierciedlenie trwałości narzeczeństwa oraz niezmienności uczuć. Warto również wspomnieć o różnicy, jaka istnieje pomiędzy brylantami a diamentami. Brylanty to nic innego jak oszlifowane w odpowiedni sposób diamenty. Obecnie możliwe jest zakupienie biżuterii zaręczynowej także z innymi kamieniami szlachetnymi w różnych kolorach. Trudno określić, jakie są koszty zamówienia pierścionka zaręczynowego, ponieważ cena zależy od kruszcu, z jakiego został wykonany oraz od rodzaju zdobiących go kamieni. Niemniej jednak najcenniejsze brylanty to te o najwyższej czystości i przejrzystości. Można również zamówić tańsze kamienie, lecz cechują się one mniejszą czystością oraz zbliżoną barwą do żółtej. Jeżeli chodzi o kwestię kruszcu, największą popularnością cieszy się złoto (także białe), tytan i platyna. Najtańsze srebro bardzo rzadko wybierane jest jako materiał na pierścionek zaręczynowy. Oprócz stworzenia projektu pierścionka zaręczynowego, warto także pomyśleć nad budżetem, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego wykonanie. Na tej podstawie jubiler będzie mógł zaoferować pierścionek w cenie dostępnej dla kupującego. Warto przyjrzeć się sklepom internetowym, które często oferują niższe ceny, gdyż koszt ich prowadzenia jest niższy niż stacjonarnych placówek.

Decydując się na zakupy w sklepie otrzymujemy certyfikat wystawiony przez niezależnego rzeczoznawcę. Dokument ten potwierdza, że umieszczony w pierścionku lub innej biżuterii diament jest prawdziwy. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia diamentu, jeśli w aktualnej ofercie sklepu nie ma kamieni spełniających oczekiwania klienta.

O Autorze: Tadeusz Walczak