Dla wielu osób sufit jest mało istotnym elementem pomieszczenia, gdyż służy wyłącznie do zawieszenia na nim lampy. Najczęściej jest w kolorze ścian lub klasyczny biały. Jednak wcale tak  być nie musi, bo można z niego zrobić najważniejsze miejsce w pokoju.

Gdzie się sprawdzi sufit podwieszany?

Sufit napinany 3 dKiedyś nie było tyłu rozwiązań w kwestii wykończenia wnętrz co dziś, dlatego prawie każdy miał domu klasyczne białe sufity. Oczywiście klasyka zawsze się sprawdza, ale warto ją nieco przełamać bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Idealnym rozwiązaniem będzie sufit napinany 3 d, który można wykonać niemalże w każdym pomieszczeniu. Przeważnie montuje się go na sufitach o standardowych kształtach, bez różnic w wysokościach. Na pewno tego typu podwieszane sufity sprawdza się w salonach, sapialniach czy pokojach dzieci. Mają one gładką, lustrzaną powierzchnię, dzięki czemu doskonale odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Sufity podwieszane można wykonać na dwa sposoby : jeden polega na montażu płyt gipsowych na odpowiednich szynach, a drugi na napięciu specjalnego materiału na całej powierzchni. Przeważnie wykorzystuje się membranę PCV, która pod wpływem ciepła staje się elastyczna i można ją dowolnie naciągać. Sufity 3D są idealnym rozwiązaniem, jeżeli na obecnym widoczne są zniszczenia lub nierówna powierzchnia, które znacząco wpływają na estetykę. Co ważne, sufity napinane obniżają poziom wysokości pomieszczenia, dlatego też nie zaleca się ich montowania w zbyt niskich miejscach.

Sam montaż sufitu trójwymiarowego może zająć zaledwie jeden dzień, zatem jest to jego zaletą. Jest także bardzo trwały, a firmy montujące go dają na niego nawet dziesięć lat gwarancji. Będzie on na pewno nowoczesną dekoracją każdego pomieszczenia.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk