Moja siostra zawsze się dziwiła, że tak bardzo przywiązuję się do ubrań. Kupuję ich bardzo mało, ale za to same markowe i drogie. Dbam o ubrania bardzo i piorę je w specjalnych płynach, które chronią kolory ubrań. Mam jedne spodnie, które noszę najchętniej.

Dzięki doświadczeniu sprawnie wymieniłam taśmę suwakową

taśmy suwakoweMoje ulubione jeansy niestety zaczęły się psuć. Dokładniej chodzi o taśmę suwakową, która się odpruła i nie mam możliwości jej doszyć, ponieważ materiał się nie nadaje. Wpadłam na pomysł, by zamiast oddawać do krawcowej te spodnie to zrobię to sama. Pojechałam do pasmanterii, gdzie dostępne są kolorowe taśmy suwakowe i tam kupię odpowiednią do moich spodni. Sprawdziłam wcześniej, czy poradzę sobie sama z tym wszystkim. Zamek w spodniach jest niezawodny i nie chciałam go całkowicie wymieniać. W sklepie były liczne taśmy suwakowe w różnych kolorach i udało mi się dostać taką, która jest w identycznym kolorze jak ta, którą mam obecnie wszytą w spodniach. Kupiłam ją i wróciłam do domu, żeby zająć się swoimi spodniami. Siostra dziwiła się, że to robię, ale jak zobaczyła, że chodzi o moje ulubione jeansy to zrozumiała moje postępowanie. Zapytała gdzie dostępne są takie taśmy suwakowe, ponieważ jej koleżanka szukała kiedyś i nigdzie nie mogła nic znaleźć. Powiedziałam jej i wróciłam do swoich obowiązków. Ze spodniami bawiłam się połowę wieczora, ponieważ chciałam, żeby taśma była wszyta bardzo dokładnie. Nie mam maszyny do szycia i dlatego nie było to takie proste. Ale dałam radę.

Teraz znowu mogę nosić swoje ulubione jeansy. Taśma, którą wszyłam jest bardzo wytrzymała i na pewno wystarczy mi na kolejnych parę lat. Spodnie są z porządnego materiału i wiem, że będę mogła się nimi jeszcze nacieszyć. Dobrze, że tak zrobiłam.

 

O Autorze: Marianna Kaczmarek