Ślub oraz wesele to wyjątkowa okazja w życiu pary młodej oraz ich rodziny i dlatego wymaga specjalnej oprawy. Związane to jest z licznymi przygotowaniami, wysyłaniem zaproszeń, rezerwacją sali oraz wyborem menu i wynajęciem zespołu.

Wybór sali na wesele

sala weselna kaliszOczywiście wszystkie dekoracje, wynajęcie zespołu muzycznego lub nie, i inne przygotowania, zależą od tego jaki charakter ma mieć nasze wesele. Niektórzy preferują ciche i spokojne, połączone z posiłkiem w restauracji, a niektórzy chcą mieć huczne przyjęcie. Od tego zależy jaka sala weselna kalisz zostanie przez nas wybrana. Jeżeli planujemy tylko posiłek, bez hucznej zabawy do rana, warto zarezerwować salę w jednej z restauracji na przykład na w centrum miasta. Dodatkowym plusem takiej sytuacji są posiłki przygotowywane na miejscu oraz na przykład możliwość wyboru spośród kilku rodzajów menu. Można również wynająć miejsce w typowym domu weselnym, który przystosowany jest pod względem ilości miejsca oraz doświadczenia do przyjęć weselnych. Na dużej sali będzie wtedy miejsca na rozstawienie stołów orz parkiet i zespół muzyczny. Wybór jest spory – niektóre sale są nowocześnie urządzone, z klimatyzacją i nowoczesnymi wystrojem, a niektóre mają zabudowę drewnianą, co dodaje im sporego uroku. Organizując wesele musimy więc zastanowić się jak duże ma być przyjęcie, ile gości chcemy zaprosić, a także jaki charakter wnętrza będzie najbardziej pasował do naszego pomysłu. Potem wystarczy już tylko ustalić szczegóły i czekać na ten wyjątkowy dzień.

Plany dotyczące ślubu czy wesela często początkowo się zmieniają, ponieważ mamy różne pomysły, ale najważniejsze to wybrać odpowiadającą nam pod każdym względem salę. Jeśli mamy już zarezerwowany termin, możemy organizować resztę spraw z listy. 

O Autorze: Tadeusz Walczak