Wykańczając własne mieszkanie lub dom zdecydowana większość właścicieli marzy o tym, aby podłoga była jednolita na całej powierzchni. Niestety tradycyjne panele nie nadają się do montażu w pomieszczeniach, w których panuje wysoki poziom wilgoci. Mowa tutaj oczywiście głównie o łazience, kuchni oraz holu, w którym gromadzi się nie tylko wilgoć, ale i sporo brudu przynoszonego głównie z zewnątrz. 

Panele IVC od renomowanych marek

markowe panele winylowe IVCZ drugiej strony nikt nie chce w całej nieruchomości kłaść płytek, które są twarde i zimne. A przecież większość z nas marzy o komfortowej i ciepłej podłodze. Tutaj idealnym rozwiązaniem mogą okazać się markowe panele winylowe IVC. Istotne znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniej firmy, ponieważ panele powinny być wysokiej jakości oraz być proste w montażu. Klienci mogą zdecydować się na montaż na tzw. klik lub klej. Panele zapewniają wysoki poziom komfortu i większość modeli może być położona na instalację ogrzewania podłogowego. Pod winyl należy oczywiście umieścić odpowiednią matę ochronną, aby podłoga była stabilna i wytrzymała. Jak już wspomniano wcześniej panele winylowe mogą być montowane w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Jest to szczególnie ważne w przypadku remontowania zalanych nieruchomości, gdzie w fundamentach wciąż może być niski poziom wody. Wtedy dobrze wybrać winylową podłogę, aby dodatkowo zabezpieczyć materiały przed uszkodzeniem i tzw. puchnięciem pod wpływem wilgoci w ścianach i podłodze.

Producenci proponują szeroki wybór wzorów i kolorów i dlatego każdy klient może wybrać odpowiednie panele pasujące do wykańczanego wnętrza. Ceny paneli są dosyć zróżnicowane, choć trzeba przyznać, że winylowe panele są droższe niż tradycyjne materiały wykańczające do podłóg. Pamiętajmy jednak, że są solidniejsze i wytrzymują o wiele dłużej.

O Autorze: Małgorzata Marciniak