Od dziecka zawsze lubiłam rękodzieło. Ostatnio robiłam sporo biżuterii dla siebie i swoich bliskich. Ponieważ sprawiało mi to naprawdę dużo radości i frajdy, postanowiłam dalej rozwijać się w tym kierunku. Już kilka osób podpowiedziało mi, że fajnie by było, gdybym nauczyła się tworzyć własną, srebrną biżuterię. Pomyślałam, że to bardzo dobry pomysł.

Nauczyłam się tworzyć biżuterię na kursie

ciekawy kurs tworzenia biżuterii srebrnejWiedziałam jednak, że tworzenie srebrnej biżuterii nie jest tak proste, jak to co robiłam do tej pory. Musiałam zapisać się na jakiś kurs albo szkolenie, gdzie nauczyłam bym się to tworzyć w profesjonalny sposób. Porozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką, która poleciła mi bardzo ciekawy kurs. Był to ciekawy kurs tworzenia biżuterii srebrnej, który odbywał się niedaleko mojego miejsca zamieszkania w szkole dla dorosłych. Dowiedziałam się od niej, że zajęcia odbywają się tam wieczorami oraz w weekendy, dlatego bez problemu można je pogodzić z innymi obowiązkami. Są one prowadzone przez doświadczonych jubilerów. Kurs odbywa się w małych kilkuosobowych grupach. Składa się on z dwóch części, pierwsza z nich to nauka teoretyczna, uczymy się na czym polegają różne techniki i czym się od siebie różnią. Następnie, w drugiej części kursu zdobywamy wiedzę praktyczną i tworzymy już własną, autorską biżuterię z prawdziwego srebra.

Najbliższy kurs ruszał za kilka dni dlatego zachęcona pozytywnymi opiniami przyjaciółki, od razu się na niego zapisałam. Bardzo szybko przekonałam się, że to była właściwa decyzja. Kurs okazał się bardzo rzetelnie prowadzony, co w połączeniu z niską ceną było naprawdę atrakcyjne. W dodatku trwał on kilka tygodni i kończył się egzaminem, po którym można było uzyskać certyfikat. Udało mi się go znać bez większego problemu.

O Autorze: Sebastian