Wypożyczenie własnego samochodu osobowego to przede wszystkim duże wyzwanie w szczególności dla tych osób, które nie bardzo mają w tym temacie jakieś doświadczenie. Dobrze wiem, że na rynku występuje praktycznie kilkaset, jak nie kilka tysięcy modeli samochodów, stąd też w ogóle już nie wiedziałem, co wybrać.

Wyzwanie z wynajmem auta

Wypożyczalnia samochodów lotnisko Gdańsk

Wypożyczalnia samochodów osobowych, która działa u nas w mieście posiadała praktycznie tych modeli kilkadziesiąt. Można więc się zdecydować na modele aut, które dostosowane będą pod kątem zapotrzebowania. Znałem się jedynie na tym, że trzeba wybrać taki samochód, który będzie radził sobie bardzo dobrze w mieście, gdyż to właśnie tutaj poruszam się najczęściej. Mój znajomy mi powiedział, że warto tutaj skupić się na spalaniu oraz kosztów eksploatacji, ale szybko okazało się, że wypożyczalnia samochodów osobowych na własny koszt zajmuje się zarówno konserwacją, jak i pozostałymi kwestiami technicznymi. Pracownik dokładnie oprowadził mnie po całym placu, gdzie mogłem zapoznać się i wsiąść do każdego samochodu. W końcu zdecydowałem się na wynajem długoterminowy, dlatego chciałem wybrać jak najlepiej. Wypożyczalnia samochodów lotnisko Gdańsk przeprowadziła dla mnie nawet specjalną symulację pozwalającą na dokładnie sprawdzenie, jak będą wyglądać koszty zarówno wynajmu, a także codziennej jazdy. Szczególnie spodobał mi się jeden samochód w wypożyczalni samochodów osobowych i od razu wiedziałem, że będę go wynajmował.

Przeszedłem więc do wypełnienia formalności. Pracownik podpowiedział mi, że mogę wszystko wypełnić przez internet i wrócić po odbiór samochodu. Nie wiedziałem, że jest to tak mało skomplikowany proces. W trakcie okresu wynajmowania samochodu nic złego się nie działo i cieszyłem się z codziennej jazdy.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk