W naszej firmie to wykonywane są wszelkie usługi. Zatrudnionych jest mnóstwo pracowników, którzy odpowiadają za konkretne zadania. Ja tutaj pracuję od niedawna ale bardzo szybko się odnalazłem i wdrożyłem w swoje obowiązki.

Wyjaśniłem klientowi jak ma dbać o założony trawnik

zakładanie trawnika z rolki ToruńPierwszym moim zadaniem było zakładanie trawnika z rolki Toruń u klienta, który niedawno się wybudował w tym mieście. Miałem jechać do niego od razu, bo darń nie może zbyt długi czas leżeć w rolce. Mimo, iż był początek listopada to nie miało to znaczenia, ponieważ zakładanie trawnika z rolki Toruń można wykonać o różnych porach roku. Zabrałem potrzebną ilość rolek i pojechałem do tego klienta. Ma go nie być w domu a do ogrodu ma wpuścić mnie jego gosposia. Nieźle facet to na pewno ma dużo kasy. Kiedy wszedłem do ogrodu to zauważyłem, że muszę się wszystkim zająć od podstaw, ponieważ powierzchnia nie została przygotowana do założenia trawnika. Wszystkie rolki odłożyłem w cień. Mimo pory roku słońce przygrzewało a ja nie chciałem ryzykować. W ciągu kilku godzin ogród został przygotowany kompleksowo i mogłem wykonać zakładanie trawnika z rolki Toruń. Zajęło mi to chwilę, gdyż mam w tym wprawę. Kiedy już prawie kończyłem to pojawił się właściciel co mnie cieszyło, bo musiałem mu jeszcze wyjaśnić jak dbać o taki trawnik. Zapewne będzie miał ogrodnika, ale dobrze, żeby on sam wiedział jak dbać o taki trawnik. Wyjaśniłem klientowi, że taki trawnik z rolki powinien być pielęgnowany tak samo trawnik siewu. Nie było wiele do tłumaczenia.

Klient był bardzo zadowolony z moich usług. Tego dnia nie miałem już więcej zleceń ale byłem aktywny. Układałem rolki na magazynie i dbałem, żeby były we właściwy sposób przechowywane. Na jutro mam też kilka zleceń w terenie.

O Autorze: Henryk Rybka