Konopie medyczne są obecnie na tyle popularne, że przestały stanowić temat tabu. Okazuje się, że ich właściwości lecznicze są chętnie wykorzystywane przez wiele osób z naprawdę dobrym skutkiem, w związku z czym grono ich fanów stale się zwiększa. Z tego też powodu coraz częściej pojawia się pytanie dotyczące źródeł zakupu tego typu olejków.

Gdzie warto zakupić olejki konopne?

konopne olejki sklepWśród najpopularniejszych miejsc wymienia się apteki stacjonarne i internetowe, a także stacjonarne sklepy z asortymentem konopnym. Jeśli chodzi o konopne olejki sklep internetowy oferujący różnego rodzaju produkty z konopi, jest doskonałym miejscem do zakupu olejków. Obecnie na rynku mamy wielu producentów tego typu produktów, więc warto wiedzieć, jak wybrać odpowiedni preparat. Przede wszystkim warto wiedzieć, że olejki konopne mogą posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość. Wystarczy tylko sprawdzić na stronie danego producenta, czy wybrany przez nas olejek posiada taki certyfikat. Istotny jest również sposób pozyskiwania olejku. Najlepsze właściwości lecznicze wykazują olejki pozyskiwane poprzez tłoczenie nasion na zimno. Składniki aktywne zawarte w konopiach są termolabilne, a więc wrażliwe na działanie podwyższonej temperatury. Z tego też powodu wszelka ingerencja ciepła zmniejsza ilość składników aktywnych. Najlepiej jest więc wybierać olejki tłoczone na zimno.

Opakowanie bezpośrednie także ma duże znaczenie. Kanabidiol jest wrażliwy na światło i ulega rozkładowi do produktów nieaktywnych farmakologicznie. Z tego też powodu istotne jest, aby buteleczka, w której znajduje się olejek, wykonana była z ciemnego szkła. Do buteleczki powinna być również dołączona pipeta, dzięki której łatwiej będzie nam dozować preparat, podczas stosowania.

O Autorze: Marianna Kaczmarek