Wraz z nadejściem cieplejszych dni myślimy o tym, aby bardziej zadbać o swoją sylwetkę. Oczywiście, każdy z nas chciałby dobrze prezentować się na plaży i w letnich ubraniach. Warto więc włączyć do swojego życia ćwiczenia. Niektórzy z nas wybierają siłownię, inni wolą ćwiczenia w domu. Na jakich sprzętach warto ćwiczyć, aby uzyskać wymarzony efekt?

Ćwiczenia na wiosłach treningowych

wiosła treningoweW klubach fitness, na siłowniach wybór maszyn na jakich możemy ćwiczyć jest bardzo duży. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami mogą być zdezorientowani i zagubieni. Na jakie maszyny zwrócić uwagę. Do jednych z bardziej popularnych i często wykorzystywanych w klubach są wiosła treningowe zwane potocznie wioślarzem. Jest to maszyna, na której ćwiczenia imitują ruch kajakarza czy wioślarza. Angażuje niemal wszystkie partie mięśniowe – mięśnie nóg, brzucha jak i rąk. Ćwiczenia na takim wioślarzu są idealne dla wszystkich którzy rozpoczynają swoją przygodę z siłownią a także tych którzy nie chcą obciążać stawów jak ma to miejsce np. podczas biegania na bieżni. Warto jednak pamiętać, aby na początek wybrać mniejszy opór i ćwiczyć w wolniejszym tempie tak, aby mięśnie i całe ciało przyzwyczaiło się do nowego ruchu. Warto trenować regularnie na takiej maszynie ponieważ ćwiczenia tego typu wzmacniają nasze mięśnie, poprawiają wydolność organizmu, spalają kalorie, modelują sylwetkę oraz relaksują. Taką maszynę można również kupić do domu i ćwiczyć na niej podczas oglądania ulubionego serialu czy filmu. Warto jednak pamiętać, że aby trening był efektywny powinniśmy nasze ćwiczenia urozmaicać, a ćwiczenia na wioślarzu traktować jako jedne z wielu.

Ćwiczenia na wiosłach treningowych korzystnie wpływają na naszą sylwetkę, budowę mięśni, wysmuklenie sylwetki, wydolność, kondycję i spalić sporo kalorii. Nie obciążają one stawów tak jak w przypadku biegania. Warto wplatać ćwiczenia na tym sprzęcie do swojego treningu. Można taki sprzęt kupić do domowej siłowni.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk