Wiele osób narzeka na niski poziom wytrzymałości fabrycznych suwaków. Jest to spowodowane tym, że tego typu suwaki sa wykonane najczęściej z niskiej jakości plastiku. Dlatego też bardzo często dochodzi w nich do wyłamywania się ząbków. W takim wypadku taki suwak warto wymienić.

Jaką taśmę suwakową wybrać?

szara taśma suwakowaW obecnych czasach coraz więcej osób narzeka na niską wytrzymałość fabrycznych suwaków w kurtkach, torebkach, czy też bluzach. Powodem tego stanu rzeczy jest zazwyczaj fakt, że są one wykonane z bardzo niskiej jakości plastiku. Dlatego też, w tego typu suwakach bardzo często dochodzi do wyłamywania się fabrycznych ząbków, co uniemożliwia korzystanie z suwaka. W takim wypadku jednym wyborem jest wymiana fabrycznego zamka na nowy. Profesjonalni krawcy w takim wypadku zalecają jednak nie kupowanie oddzielnych suwaków, których przyszycie może być zbyt trudne. Lepszym wyborem w tym przypadku będzie szara taśma suwakowa. Jest to taśma, w której środku znajduje się suwak. W tym przypadku, nie jest konieczne przyszywanie samego suwaka, ale całości wraz z taśmą. Dzięki temu, wymiana uszkodzonego suwaka na suwak z taka taśmą jest znacznie prostsza i poradzi sobie z nią każdy, niezależnie od poziomu umiejętności krawieckich. Co więcej, do przyszycia takiej taśmy nie jest konieczne posiadanie maszyny do szycia. Taśmy suwakowe sa obecnie dostępne w wielu różnych wersjach. Różnią się one nie tylko rozmiarami, ale także kolorem, samej taśmy, jak i suwaka. Dzięki temu bez żadnych trudności dopasujemy kolor taśmy suwakowej do koloru fabrycznego suwaka. W umiejętny sposób dobierając taśmę suwakową, możemy sprawić, ze trudno będzie rozpoznać, że dana bluza czy też sukienka została w jakiś sposób przerobiona. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wybierać jak najbardziej zbliżone kolorem taśmy suwakowe do tych, które zamontowane było fabrycznie. W obecnych czasach, taśmy suwakowe sa dostępne w różnego rodzaju hurtowniach internetowych które zajmują się dystrybucją akcesoriów pasmanteryjnych.

Zepsucie się suwaka jest najczęstszym powodem wymiany torby, torebki, czy też kurtki na nową. Nie jest to jednak konieczne, gdyż taki suwak można w bardzo prosty sposób wymienić. Wystarczy w tym celu jednak zakupić odpowiedniego rodzaju suwak, najlepiej taki znajdujący się na taśmie.

O Autorze: Małgorzata Marciniak