Kiedy kupiłem działkę za miastem, na której kiedyś będę budował dla mojej rodziny dom, postanowiłem zacząć od jej ogrodzenia. Chciałem zrobić jakieś proste ogrodzenie techniczne, ale nie do końca wiedziałem, jaką technologię wybrać. Zdecydowałem się na ogrodzenie z płyt betonowych, więc potrzebowałem do tego wykonania sporych wykopów pod słupki.

Koparko-ładowarkę wynająłem na kilka godzin

usługi koparko-ładowarką - bydgoszczOczywistym było dla mnie, że nie będę samodzielnie kopać tych dołów pod słupki łopatą. Przecież wówczas montaż takiego ogrodzenia zająłby mi przynajmniej tydzień. Chciałem ten czas skrócić do maksimum, dlatego zdecydowałem się wynająć odpowiedni sprzęt. Oczywiście wraz z osobą, która będzie to obsługiwać. Zamówiłem więc na konkretną datę usługi koparko-ładowarką – Bydgoszcz to miasto, w którym mnóstwo takich koparko-ładowarek można wynająć za niewielkie pieniądze. Koparka przyjechała o umówionym terminie i wykonała niezbędne prace według mojego zlecenia. Wszystko trwało raptem trzy godziny. Zapłaciłem bardzo uczciwą cenę bo praktycznie to około stu złotych za godzinę pracy tej maszyny. To jest naprawdę bardzo dobra cena. Kiedy już wykopy zostały wykonane mogłem przystąpić do montowania ogrodzenia. To już było bardzo proste i w sumie w ciągu dwóch dni zrobiłem to ogrodzenie. Pomagało mi dwóch kolegów, bo jednak słupki betonowe i płyty ważą całkiem sporo. Obyło się na szczęście bez jakichkolwiek komplikacji.

Kiedy trzeba wykonać większe prace budowlane w postaci wykopów to warto wynająć do tego odpowiedni sprzęt budowlany. Koparko-ładowarka sprawdzi się idealnie, kiedy trzeba wykopać dołki pod słupki do ogrodzenia. Wszelkie prace związane z wykopywaniem ziemi najlepiej zlecić odpowiedniej maszynie. Maszynie, którą obsługuje człowiek oczywiście.

O Autorze: dawidb