Każdy z nas lubi otaczać się ładnymi zapachami. Dlatego co roku odnotowywana jest tak duża sprzedaż perfum i wód perfumowanych. Lubimy czuć przyjemną woń nie tylko na naszym ciele, ale też wokół nas. Warto o to zadbać szczególnie w naszych domach, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu i przyjemniej jest kiedy wokół unosi się przyjemny zapach. 

Naturalny odświeżacz w naszym domu

ekologiczny odświeżacz powietrzaNasz dom ma nam służyć do wypoczynki po trudach dnia codziennego. Na nasze samopoczucie ma wpływ wiele aspektów, związanych z tym, co się dzieje w naszym mieszkaniu. Istotne znacznie ma wystrój, czyli to, co oddziałuje na zmysł wzroku, ale należy też pamiętać o tym, że ważny jest też zapach. Węch jest jednym z najbardziej wyostrzonych zmysłów, z którego zazwyczaj korzystamy nieświadomie. Czasami popadamy w jakiś nastrój, nie do końca wiedząc czemu, a może mieć na niego wpływ jakiś konkretny zapach, który unosi się wokół nas. Warto więc mieć w domu na przykład ekologiczny odświeżacz powietrza, który możemy kupić gotowy w sklepie lub zrobić sami. Takie odświeżacze mają w swoim składzie naturalne, eteryczne olejki zapachowe, które oddziałują na nasze zmysły. Niektóre z nich uspokajają, inne dodają energii, a jeszcze inne pomagają szybciej zasnąć. W sklepach jest mnóstwo odświeżaczy, jeżeli jednak zależy nam na jak najbardziej naturalnym, to warto czytać dokładnie składy takich odświeżaczy. Jeżeli chcielbyśmy taki odświeżacz stworzyć sami, to wystarczy atomizer, woda, soda oczyszczona i jakiś olejek eteryczny. 

Ładny zapach w naszym domu odpowiednio wpływa na nasze zmysły. Żeby cały czas panowała we wnętrzu odpowiednia atmosfera, to warto zaopatrzyć się w jakiś zapachowy odświeżacz powietrza. Najbardziej pozytywnie będą oddziaływały na nas odświeżacze bazujące na naturalnych olejkach eterycznych. 

O Autorze: Michał Gąbka