Pracuję od kilku tygodni w firmie zajmującej się budową ogrodzeń różnego typu. Oprócz ogrodzeń zajmują się również bramami manualnymi lub automatycznymi. Jednak ja, jako nowy pracownik tuż po technikum nie dostaje jeszcze zadań związanych z budową czy montażem ogrodzeń, gdyż na tym trzeba się znać, a szkolenie jeszcze przede mną. Na razie wykonuje lekkie prace bądź pomagam doświadczonym pracownikom.

Zlecenie znalezienia zaślepek ogrodzeniowych

Zaślepka słupka ogrodzeniowegoOstatnio otrzymałem zadanie od kierownika – miałem znaleźć najlepszą ofertę zaślepek do ogrodzeń siatkowych. Ogrodzenie każdy wie, jak wygląda. Składa się z podmurówki najczęściej betonowej, słupków oraz z siatki. Gdzie więc znajdują się wspomniane przeze mnie zaślepki? Są one zwieńczeniem słupka. Dowiedziałem się, że mogą być one wykonane z plastiku, metalu bądź z drewna, w zależności od tego jakie mamy preferencje i z jakiego materiału wykonany został słupek. Ogrodzenie naszego klienta składało się z betonowej podmurówki w kolorze grafitowym, natomiast słupki wykonane były z metalu i były w odcieniu polerowanej stali. Oczywistym więc było dla mnie, że szukać muszę zaślepek metalowych lub plastikowych w kolorze podmurówki bądź siatki, gdyż ta również była grafitowa. Zadzwoniłem do kilku producentów zaślepek, lecz żaden z nich nie posiadał w ofercie interesującego mnie produktu. Zaślepka słupka ogrodzeniowego musiała być najwyższej jakości, aby zarówno klient, jak mój kierownik byli zadowoleni z moich poszukiwań, jak i jakości zaślepek oraz ich wyglądu. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem sklep internetowy, w którym znajdowały się przystępne cenowo zaślepki plastikowe w kolorze grafitowym.

Pokazałem je kierownikowi, który wydawał się być zadowolony. Powiedział, że mam znaleźć jeszcze jedną stronę z podobnymi zaślepkami i porównać ceny oraz ich jakość. Dotąd nie zdawałem sobie sprawy, że zakup zaślepek ogrodzeniowych będzie tak skomplikowany. Jednak ogrodzenie musi służyć kilka klientowi kilka, a nawet kilkadziesiąt lat.

O Autorze: Krystian