Pomoc hydraulika przydaje się nie tylko w czasie budowy nowego domu, ale również w różnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu w życiu codziennym. Dobry hydraulik zajmie się instalacjami różnego typu.

Usługi hydrauliczne w Bydgoszczy – pomoc w zatkanych odpływach i wymianie wodomierzy

tani hydraulik z BydgoszczyWśród nich należy wyróżnić tj. tece, kan-therm, comap, rehau, wavin, red, pp-r, pp-stabilizowane, cu, ocynk, plastik klejony. Najczęściej naprawa takich instalacji to koszt ok. 300 zł. Poza tym hydraulik zajmuje się też instalowaniem liczników wody. Hydraulik może nie tylko wymienić licznik wody, ale też zagwarantować jego profesjonalny montaż. Wymiana wodomierza zasadniczo kosztuje nieco ponad 100 zł. Oczywiście odnosi się to do sytuacji, kiedy dostęp do wodomierza jest łatwy. Niestety często zdarza się tak, że hydraulik ma bardzo trudny dostęp do wodomierza, w związku z czym dokonuje wyceny na miejscu. Zatkany odpływ to kolejny problem, z którym może zmierzyć się hydraulik. Woda wypływająca spod wanny w trakcie brania prysznicu czy kąpieli, woda, która nie spływa ze zlewu, woda, która nie jest odprowadzana ze zmywarki do naczyń – to problemy dnia codziennego, które mogą zostać łatwo wyeliminowane przez dobrego hydraulika. Każdy hydraulik, nawet tani hydraulik z Bydgoszczy, bierze pieniądze nie tylko za samą naprawę, ale również za zdiagnozowanie problemu. Cena za udrożnienie odpływu jest oczywiście zależna od tego, o jaki odpływ chodzi. Inną kwotę zapłacimy za udrożnienie odpływu wanny, umywalki, a inną za udrożnienie odpływu toalety. Nie są to jednak spore pieniądze.

Udrożnienie odpływu zazwyczaj nie przekracza 150 zł, niezależnie od tego czego dotyczy dany odpływ. Hydraulik musi najpierw ocenić problem, a dopiero później informuje swojego klienta o tym, jakie poniesie koszty. Jeśli klient się zgodzi, hydraulik przystępuje do działania.

O Autorze: Henryk Rybka