W sklepach spożywczych znajdziemy dziś bardzo dużo orientalnych i oryginalnych produktów, które są do Polski sprowadzane z różnych stron świata. Jednym z nich jest pasta z nasion sezamu, która powszechnie jest stosowana na Bliskim Wschodzie.

Czym jest pasta z nasion sezamu?

pasta tahini ze sklepu onlineZ pewnością dla osób

, które lubią gotować, poznawać nowe smaki i gustują w kuchni Bliskiego Wschodu, pasta tahini będzie nie lada gratką. Dla niektórych to jest masło sezamowe, gdyż posiada na wpół płynną konsystencje, która bez problemu daje się rozsmarowywać. Naturalnym procesem jest rozwarstwienie pasty i oleju, które przed spożyciem trzeba dokładnie wymieszać. Pasta na bazie nasion sezamu, w wersji oryginalne jest produkowana z nieco podprażonych nasion, gdyż dzięki temu, wydobywa się z nich głęboki aromat i lekko złoty kolor. Jeżeli chodzi o zastosowanie, to przeważnie pastę dodaje się do zup, sosów, deserów czy wypieków, ale przede wszystkim stanowi jeden ze składników humusu. Pastę tahini wykorzystuje się także w kuchni chińskiej, koreańskiej i japońskiej. Jeżeli chcemy ją kupić najtaniej, to pasta tahini ze sklepu online będzie najlepszym wyborem. Jest ona sprzedawana w słoiczkach dwustumililitrowych po około dwadzieścia pięć – trzydzieści złotych. Trzeba zaznaczyć, że pastę tą możemy kupić w dwóch wersjach: z sezamu łuskanego i niełuskanego. Pasta z łuskanych nasion ma delikatniejszy smak i jaśniejszy kolor, natomiast z niełuskanego sezamu jest nieco gorzka w smaku, ale bardziej aromatyczna.

Obecnie, pastę tahini kupimy w większości, dużych sklepów spożywczych lub z produktami orientalnymi. Na pewno warto szukać oryginalnych produktów, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Mamy wtedy gwarancję smaku i odpowiedniego składu, w którym poza sezamem nie powinno się nic więcej znaleźć.

O Autorze: Łukasz