pociąg

Niedawno w małej wsi na Mazurach znaleziono zaginiony, wykolejony pociąg leżący w rowie. Pociąg prawdopodobnie zaginął w okolicach maja ubiegłego roku, odnaleziony dopiero przed tygodniem przez pracowników wodociągów. Po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy policji okazało się, że nie znaleziono w nim żadnych ciał.

Pociąg pełen szaf sterowniczych

pociągWidocznie maszynista przepełniony adrenaliną w czasie wypadku, wyskoczył z pociągu i dotarł do którejś wioski. Będzie poszukiwany i przesłuchiwany przez policję. Tym czasem sprawdzono cały pociąg. Okazało się, że przewoził towary z zachodniej części kraju. W wagonach znaleziono gotowe do montażu szafy rozdzielcze z przestarzałymi przewodami, instrukcje szczegółowo opisujące stacje transformatorowe, a także zaśniedziałe szafy sterownicze. Hamulce pociągu okazały się niesprawne, jak również przegląd techniczny nieaktualny. W toku badań ustalono, kto przewoził obiekty oraz znaleziono prawowitego odbiorcę zamówienia. Pan Wiesław W. zarzekał się, że dotarły do niego tylko rozdzielnice niskiego napięcia, zamówione dwa miesiące wcześniej. Po namyśle zamówił jeszcze resztę potrzebnego towaru, wszystkie te sprzęty znalezione właśnie w pociągu, jednak nigdy do niego nie dotarły. Zahamowało to pracę jego zakładu, przez co ubiega się obecnie o wysokie odszkodowanie od firmy produkującej dane obiekty. Dotychczas nie ustalono, co właściwie wydarzyło się na trasie pokonywanej przez pociąg. Maszynista jest poszukiwany w całym kraju, lecz możliwe, że doznał urazu podczas zdarzenia i błąka się po Polsce , utraciwszy wcześniej pamięć. Policji nie udało się ustalić nawet portretu pamięciowego w celu łatwiejszego rozpoznania maszynisty. Nawet jego tożsamość pozostaje niepotwierdzona.

Miejscowości w promieniu stu kilometrów od miejsca zdarzenia zostaną przeszukane. Dlaczego pociąg nie dotarł do celu, jak wysokie są straty poniesione przez zamawiającego sprzęt pana Wiesława W. oraz tożsamość maszynisty pozostają do ustalenia. Będziemy informować na bieżąco.

Więcej o elektryczności można znaleźć na: www.elmontaz.com.pl

O Autorze: Edward Bąk