Na rynku znajdziemy kilka firm zajmujących się produkcją przyczepek dla dzieci. Sprzedawane modele różnią się kształtem, ilością kół, czy materiałem z jakiego są wykonane. Bez wątpienia liderem na tym rynku jest firma Qeridoo. 

Funkcje przyczepki rowerowej 

przyczepka rowerowa qeridooNiemiecki producent sprzętu rowerowego jest znany na naszym rynku od wielu lat, ponieważ dostarcza swoim klientom wysokiej jakości przyczepki. Posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty unijne, które potwierdzają ich bezpieczne wykonanie. Przyczepka rowerowa Qeridoo jest przeznaczona do przewożenia jednego, lub dwójki dzieci o łącznej masie pięćdziesięciu kilogramów. Sam sprzęt jest lekki, ponieważ został wykonany z aluminium, a poszycie przyczepki stanowi nieprzemakalny materiał. Modele firmy Qeridoo posiadają dwa duże tylne koła, które odpowiadają za stabilną jazdę oraz jedno przednie, które posiada funkcję obrotu o trzysta sześćdziesiąt stopni. Dodatkowo przyczepka jest wyposażona w doskonałe amortyzatory sprężynowo – piórkowe, lub same piórkowe w zależności od modelu oraz doskonałe hamulce tarczowe. Jednak przyczepka może pełnić funkcję wózka spacerowego, biegowego, do jazdy na rolkach, lub do jazdy na rowerze. W środku znajduje się przestronne siedzisko z pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa, regulowanymi zagłówkami i systemami bocznej ochrony, dzięki czemu maluchy przez cały czas siedzą we właściwej pozycji. Konstrukcja przyczepki jest w taki sposób wykonana, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek urazów w sytuacji wypadku. 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, dziecko w przyczepce powinno mieć na głowie kaska, choć nie jest to konieczny wymóg. Najważniejsze żeby było dobrze zapięte pasami, które zapewniają mu bezpieczeństwo w razie gwałtownego zahamowania, czy ruszania.

O Autorze: Marianna Kaczmarek